Zde nás najdete

Z naší nabídky:

Brambory

Brambory

Cibule

Cibule

Česnek

Karel IV.

Polopozdní ozimý širokolistý paličák se sklizní kolem 20. 7. Má mohutné cibule o hmotnosti 90 až 110 gramů. Vnější suknice světlé s výrazným fialovým žilkováním. Stroužky jsou velké, pouze po 5-6 ks v cibuli, s fialově hnědou slupkou. KAREL IV. vyniká výraznou česnekovou chutí. List je mohutný, široký, vzpřímený, na konci se mírně ohýbá. Odrůda se vyznačuje stabilně vysokým výnosem v mokrých i suchých letech a velmi dobrým zdravotním stavem. Česnek je dlouhodobě skladovatelný a snadno se loupe.

Štěpán

Poloraná odrůda ozimého širokolistého nepaličáku (sklizeň okolo 10.7.). Cibule jsou velké s hmotností 80 až 100 gramů. Barva vnějších suknic je bílá s jemným světle hnědým žilkováním. Stroužky střední až velké 8-10 ks, světle hnědá slupka, výrazná, jemná chuť. List široký, vzpřímený, vyšší, světle zelené barvy, na koncích mírně ohýbá. Odrůda s velmi dobrým zdravotním stavem a dlouhou skladovatelností.

Dukát

Bílý paličák, sází se na podzim, sklízí v létě. Má 5 - 7 velkých stroužků (o hmotnosti 75 - 90 gramů), skladovatelnost má dobrou - vydrží do května. Dukát je poloranou odrůdou, poměrně odolnou proti virózám. Odrůda byla registrována v roce 1995.

Topaz

Fialovo-šedý paličák, který se sází také na podzim a sklízí v létě. Jedná se o ranou odrůdu. Počet stroužků se pochybuje mezi 8 a 13. Cibule jsou velké, o hmotnosti 75 - 75 gramů.

Tak sklízíme česnek - video

Tak sklízíme česnek

Tak sklízíme česnek Tak sklízíme česnek